Skuteczne wskazówki dotyczące pozbycia się czerwonej plamy z wina!

Czy wylałeś kieliszek czerwonego wina na ulubiony dywan lub bluzkę? Nie ma potrzeby panikowania! Oczywiście, w przeciwieństwie do białego wina, które znika w pralce, czerwone wino pozostawia ślady na tkaninach, jeśli nie jest odpowiednio traktowane. Oto kilka domowych sposobów.

Woda sodowa – do czyszczenia plam z wina

Jeśli masz pod ręką wodę gazowaną, zalecamy wlać kilka kropel bezpośrednio na plamę, delikatnie nacierając, aż zobaczysz, że kolor zaczyna zanikać. Gdy plama zniknie, zetrzyj nadmiar wody sodowej ręcznikiem papierowym. Aby uzyskać zadowalający rezultat, należy unikać używania wody sodowej o smaku smakowym. Dodane składniki, takie jak cukier, mogą pogłębić plamę.

Soda oczyszczona i plama po białym winie

Jeśli plama jest już wysuszona, w tym przypadku bardziej odpowiednie byłoby połączenie sody oczyszczonej i białego wina. Aby to zrobić, wystarczy zanurzyć plamę w białym winie, a następnie przykryć ją łyżką sody oczyszczonej. Pozostawić mieszankę do działania na minimum 3 godziny, a gdy plama zniknie, poplamione płótno wyprać w pralce.

Zobacz również:  Brak mobilizacji do ćwiczeń - porady

Ocet i alkohol – skuteczny sposób na usuwanie plam z wina

Innym cudownym składnikiem, który pozwala pozbyć się najtrudniejszych plam, w tym czerwonego wina, jest biały ocet. Rzeczywiście, jeśli plama jest stara, nie wahaj się zmieszać pół szklanki wody z ćwierć szklanki białego octu i kolejną ćwierć szklanki domowego alkoholu. Następnie wylać otrzymaną mieszaninę na zabrudzone miejsce, stukając delikatnie wilgotną szmatką. Zostawcie na godzinę, a potem spłuczcie.

Oczyszczanie mleczkiem do demakijażu – sposób na zaschnięte plamy po winie

Jeśli plama ma kilka dni, nie trzeba jej szukać, najlepszym sprzymierzeńcem do usuwania plamy po winie jest mleczko do demakijażu, które skutecznie ją usunie. W tym celu należy najpierw namoczyć kawałek waty w mleczku do mycia twarzy, następnie dodać kilka kropli amoniaku, a na koniec pokryć poplamione miejsce tą samą watą. Niech odpoczywa przez co najmniej godzinę, po tym czasie plama powinna sama zniknąć, nie pozostawiając po sobie śladu.

Mąka, talk w proszku lub skrobia kukurydziana – sposób na świeżą plamę po winie

Kolejną sztuczką, aby pozbyć się czerwonej plamy z wina jest użycie mąki, talku w proszku lub skrobi kukurydzianej. Białe proszki są również Twoimi najlepszymi sprzymierzeńcami, aby pozbyć się plam z wina. Rzeczywiście, jeśli plama jest nadal mokra, sugerujemy, aby posypać ją jak najszybciej jednym z tych składników. Po wyschnięciu wystarczy tylko wyszczotkować tkaninę.

Zobacz również:  Dlaczego mężczyźni zdradzają kobiety?

Wskazówka dotycząca usuwania plam z wina

Czy masz tendencję do używania soli do usuwania plam z wina na tkaninach? Wielki błąd! Sól absorbuje ciecz, ale jednocześnie ma wadę polegającą na utrwaleniu jej koloru. Aby zminimalizować szkody, absolutnie konieczne jest unikanie soli! Zamiast tego użyj składników zaproponowanych powyżej.

Kiedy już zastosujesz się do tych wszystkich wskazówek i Twoja plama z czerwonego wina zostanie usunięta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *