Dla dzieci w jakim wieku są LEGO Technic?

LEGO Technic to najbardziej skomplikowane zestawy ze wszystkich oferowanych przez znaną markę zabawkarską. Rodzice często mają wątpliwości, od jakiego wieku dzieci są w stanie bawić się tymi klockami. Podpowiadamy, kiedy jest najlepszy czas na zakup LEGO Technic.

Klocki LEGO Technic: co to takiego?

Seria LEGO Technic została opracowana z myślą o najmłodszych, którzy uwielbiają majsterkowanie i konstruowanie śmiałych budowli i pojazdów. Żadna inna seria zabawek nie oferuje tak złożonego stopnia skomplikowania, jak zestawy LEGO Technic, ale nie oznacza to, że zabawki te są tylko dla przyszłych architektów!

Tworzone przez dzieci modele pojazdów mogą być złożone z bardzo wielu elementów, które współdziałają ze sobą na kilka sposobów, dając młodym osobom frajdę z odkrywania tajemnic fizyki. Najbardziej popularne są LEGO Technics umożliwiające budowę maszyn budowlanych, modeli samochodów, ale także robotów, pływających katamaranów i helikopterów. Warto wiedzieć, że Technic to także modele samochodów do zdalnego sterowania: zbudowanie takiego pojazdu daje olbrzymią satysfakcję (doświadczenie pokazuje, że nie tylko dzieciom, ale i dorosłym!). 

Zobacz również:  Jakie materiały do rytmiki warto wykorzystywać podczas zajęć?

Klocki Technic o różnym stopniu trudności

Klocki Technic mają zróżnicowany stopień trudności, dlatego poszczególne zestawy będą lepsze na start, dla stawiających pierwsze kroki konstruktorów, a inne sprostają oczekiwaniom prawdziwych mistrzów inżynierii. Według producenta, najprostsze zestawy Technic LEGO będą odpowiednie dla dzieci po ukończeniu 7 lat. Oczywiście znając swoją pociechę sami jesteśmy w stanie najlepiej ocenić, czy w tym wieku są już gotowe na taką zabawę: w sporadycznych przypadkach zdarza się również, że dzieci są chętne do poznawania tych zestawów LEGO odrobinę wcześniej, już w zerówce. 

Z kolei najbardziej skomplikowane klocki Technic, których zestawy liczą kilkaset elementów, przeznaczone są dla dzieci powyżej 10, a nawet 11 lat. To, co wyróżnia te zestawy, to możliwość stworzenia bardzo zaawansowanych konstrukcji z rozbudowanymi układami mechanicznymi. Co ważne, podobnie jak w przypadku klasycznych zestawów LEGO, także i Technic nie ma górnego limitu wieku, od którego zabawka ta przestaje być atrakcyjna. Nieskończenie wiele możliwości łączenia elementów i budowania pojazdów oraz innych konstrukcji sprawia, że z zabawy klockami Technic olbrzymią radość mają nastolatkowie i dorośli. 

Kreatywność i nauka przez zabawę

Marka LEGO od lat przoduje w tworzeniu najbardziej pobudzających kreatywność zabawek dla małych i dużych. LEGO Technic jest bez wątpienia serią, która króluje na półkach zestawami wykorzystującymi zdolności manualne i rozbudzającymi zainteresowanie mechanizmami. Od pewnego czasu jednak duża popularnością cieszą się również zestawy z serii LEGO Boost. Umożliwiają one tworzenie robotów, a następnie programowanie ich przy pomocy tabletu. Roboty, jakie można skonstruować za pomocą tych zestawów, mogą stać się kompanami zabawy: producent przewidział szczegółowe instrukcje, w jaki sposób można zaprogramować poszczególne zabawki, aby te wykonywały różne czynności. Zdecydowanie jest to wspaniałe uzupełnienie kursów programowania dla najmłodszych i wprowadzenie w świat zaawansowanej technologii. 

Zobacz również:  Trudności z pamięcią, a uczenie się

Z kolei seria LEGO Creator Expert umożliwia stawianie skomplikowanych budowli będących replikami zabytków kultury, znanych z popkultury pojazdów i budynków czy modeli samochodów. Ciekawą nowością są również zaliczane do serii Creator Expert modele kwiatów.

Kiedy i komu kupić LEGO?

Reasumując: seria LEGO Technic będzie odpowiednim wyborem dla dziewczynek i chłopców w wieku szkolnym, którzy interesują się działaniem sprzętów i mechaniką. Jeśli Twoje dziecko wyraża zainteresowanie wkrętarkami, fascynują je samochody, pociągi i majsterkowanie, to klocki Technic okażą się strzałem w dziesiątkę. LEGO Creator Expert to dobra propozycja dla dzieci w wieku szkolnym i dorosłych, którzy lubią układać puzzle i rozwiązywać łamigłówki. To także propozycja dla wszystkich fanów przedmiotów kolekcjonerskich: mnogość zestawów sprawia, że dla każdego znajdzie się taki, która odpowiada jego ulubionym postaciom, filmom czy pojazdom. Z kolei LEGO Boost przeznaczone jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które są zafascynowane nie tylko mechaniką, ale także komputerami i programowaniem. Stworzenie „własnego” robota będzie wspaniałym testem ich umiejętności i inspiracją do dalszych odkryć. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *