7 wskazówek, jak przetrwać podczas zimowych ćwiczeń

Zimna pogoda może bardzo osłabić motywację. Zawinięcie się w koc na kanapie z dużym kubkiem kawy, oglądając program Netflix, jest o wiele bardziej atrakcyjne niż sznurowanie butów do biegania na wieczorny jogging. Ale ćwiczenia w zimową pogodę nie muszą być zniechęcające. Wnosząc kilka poprawek do swojej codziennej rutyny, a będziesz zmotywowany przez te chłodniejsze miesiące.

Planuj naprzód

Nasz zwykły program ćwiczeń na świeżym powietrzu zmienia się bardzo szybko w niepogodę. Skonfiguruj z wyprzedzeniem plan na śnieg lub deszcz i przygotuj się na pójście na siłownię lub nagranie wideo z ćwiczeniami w domu. Wczesna znajomość planu awaryjnego sprawi, że zła pogoda nie zatrzyma rutyny treningowej.

Zainwestuj w dobrą odzież

Cały trik w dobrej zimowej odzieży treningowej tkwi w materiale. Zainwestuj w wysokiej jakości odzież sportową odprowadzającą wilgoć i załóż warstwy, aby móc się zrzucić, gdy się rozgrzejesz. Pamiętaj, że wychodząc z domu powinno być Ci trochę chłodno. Jeśli będziesz zbyt ciepło ubrany, podczas treningu szybko się zgrzejesz i spocisz.

Bądź elastyczny

Jeśli miałeś plan pobiegania, a pada śnieg, to twój zapasowy plan uderzenia na siłownię zawodzi – co robisz? Czas wykazać się kreatywnością podczas zimowego treningu. Są pewne zajęcia, które można uprawiać tylko zimą (jazda na nartach, łyżwy, sanki), więc dlaczego by ich nie cieszyć? Bądź elastyczny i myśl nieszablonowo, aby wykonywać codzienne ćwiczenia.

Zobacz również:  Obozy młodzieżowe odpowiedzią na różne oczekiwania

Zaangażuj się w zajęcia lub trenera

Umawianie się na spotkanie nawet raz w tygodniu na zajęcia treningowe lub pracę z trenerem może zdziałać cuda motywacji. Już zdecydowałeś się poświęcić czas na ćwiczenia, dlatego będziesz bardziej prawdopodobne, że będziesz się go trzymać.

Spróbuj czegoś nowego

Nigdy wcześniej nie próbowałeś jogi? Kiedy ostatnio pływałeś okrążenie w krytym basenie? Wykorzystaj sezon zimowy jako czas na eksperymentowanie z nowymi zajęciami lub zajęciami, których wcześniej nie próbowałeś. Możesz znaleźć nowy sport lub ćwiczenie, które bardzo Ci się podoba.

Zapisz się na wyścig

Znajdź wyścig lub wyzwanie zaplanowane na wiosnę i zarejestruj się! Będziesz chciał utrzymać swoją kondycję w miesiącach zimowych, aby dobrze sobie radzić. Świadomość, że masz namacalny cel, do którego możesz sięgnąć, zdziała cuda na Twoją motywację.

Znajdź przyjaciela

Nie ma nic bardziej motywującego niż przyjaciel, który pociąga cię do odpowiedzialności. Nawet gdy na zewnątrz jest zimno, wiedząc, że Twój partner jest zależny od Ciebie, wyciągniesz Cię z łóżka i będziesz gotowy do porannego treningu.

Utrzymanie rutyny fitness podczas mroźnych zimowych miesięcy jest łatwiejsze niż myślisz. Trochę planowania z wyprzedzeniem i odpowiedzialności pomoże Ci zachować sprawność fizyczną, abyś był sprawny i gotowy na wiosnę.

Zobacz również:  Jakie produkty można kupić w sklepie z aloesem ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *