Oversizowe marynarki jako alternatywa dla kurtek na jesień

Tradycyjne i standardowe kurtki damskie jesienne nie wszystkim przypadną do gustu. Co prawda te stworzone z myślą o nadchodzącym sezonie są i modne, i stylowe, ale mimo wszystko czasami brakuje im oryginalności, która teraz jest w cenie. Skoro jednak teraz na topie są ubrania oversizowe, czyli te rozmiarowo za duże, warto pójść w tym kierunku i zdecydować się na odzież obszerną i luźną. A nie musi być nią wcale typowa jesienna kurtka. Wspaniały jesienny look można też stworzyć poprzez zastąpienie tradycyjnego płaszcza szeroką marynarką.

Oversizowe marynarki – aktualny hit

Oversizowe marynarki w momencie pojawienia się na rynku automatycznie uplasowały się na modowej liście przebojów. Wszystkie kobiety chciały je mieć. Te żyjące w związkach miały to szczęście, że mogły pożyczać marynarki od swoich facetów, ale i zwykłe odzieżowe sklepy wychodziły na przeciw oczekiwaniom klientek. Oversizowe marynarki zakładane były do letnich sukienek i kombinezonów, więc mogłoby się wydawać, że na czas jesieni należałoby je schować do szafy. Ale nic bardziej mylnego! Za duża o dwa czy trzy rozmiary marynarka fantastycznie zastąpi przecież wszystkie inne kurtki jesienne damskie.

Nie bój się oversizowych fasonów!

Niektóre kobiety wciąż boją się oversizowych fasonów, ale naprawdę nie ma czego. Luźna kurtka potrafi niestety destrukcyjnie wpłynąć na wygląd sylwetki, jednakże o taki efekt trzeba się postarać, gdyż jest on wynikiem nieumiejętnego zgrania jej z pozostałymi elementami stylizacji. Jeżeli góra stroju jest luźna, reszta powinna być obcisła. Ta zasada działa też w drugą stronę. Obszerne i wyglądające na za duże kurtki jesienne damskie nie powinny być zatem noszone do rozkloszowanych spódnic, dzwonów czy spodni z prostymi nogawkami. Najlepiej łączyć je z dopasowanymi do sylwetki sukienkami, rurkami, legginsami bądź obcisłymi spódniczkami.

Zobacz również:  Czy warto wybrać skarpetki z podeszwą?

Oczywiście jeśli klasyczna oversizowa marynarka ma zastąpić typowe kurtki damskie jesienne, musi być wykonana z odpowiedniego materiału. Na szczęście projektanci też zwracają uwagę na funkcjonalność swoich wyrobów. Jeżeli tworzą marynarki z myślą o noszeniu ich w roli odzieży wierzchniej, zawsze używają w nich cieplejszych materiałów, które potrafią ochronić ciało przed zimnem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *