Czy codziennie myć włosy? Alternetywne rozwiązania.

Sebum (składające się z olejków i odpadów komórkowych) odgrywa istotną rolę w nawilżaniu włosów i skóry oraz czyni je wodoodpornymi. Bez sebum skóra byłaby sucha i przedwcześnie łuszczyła się, narażając młode komórki na działanie czynników zewnętrznych.

Niestety, nagromadzenie sebum może natłuszczać skórę głowy i włosy, co jest trudno wyobrazić sobie w naszej zachodniej kulturze. Sebum musi być kontrolowane, chyba że planujesz wyjazd na bezludną wyspę na tydzień.

Czy trzeba myć włosy codziennie? Ciało wydziela oleje i odpady komórkowe, które składają się na sebum. To jest ewakuowane przez skórę i skórę głowy… i kończy się gromadzeniem w naszych włosach. Dlatego musimy regularnie szamponować.

Dlaczego musimy myć włosy?

Sebum odgrywa zasadniczą rolę w nawilżaniu włosów i skóry, pozwalając jej oprzeć się zewnętrznym agresjom, takim jak woda czy wiatr. Bez sebum skóra byłaby sucha i przedwcześnie łuszczyła się, narażając młode komórki na działanie czynników zewnętrznych. Niestety, nagromadzenie sebum może natłuszczać skórę głowy i włosy, dlatego zaleca się regularne mycie włosów szamponem. Ale skąd wiesz, jak często myć włosy?

Powinniśmy myć włosy codziennie?

Aby się o tym przekonać, należy zbadać jedno pasmo włosów: czy jest zniszczone, suche czy nudne? Został zmieciony? Jeśli tak, to najlepiej nie myć włosów codziennie. To może sprawić, że twoje włosy będą jeszcze bardziej kruche.

Zobacz również:  Czym zajmuje się chirurgia plastyczna we Wrocławiu i jakie zabiegi wykonuje?

Jeśli natomiast pod koniec dnia Twoja skóra głowy czuje się tłusta (po umyciu jej rano), a Twoje włosy straciły objętość, możesz myć je codziennie specjalnym szamponem do włosów tłustych. Możesz również spróbować tego małego triku: nałóż odżywkę na końcówki i spryskaj odrobiną szamponu odrobiną w kierunku korzeni. Dokładnie spłucz włosy (zimna woda jest jeszcze lepsza!). Dzięki temu twoje korzenie będą sprężyste, a długość jedwabista i błyszcząca.

Nie ma czasu na mycie włosów, co możesz zrobić?

Twoje włosy wyglądają na przetłuszczone, ale nie masz czasu, aby przejść przez pudełko z szamponami? Nie panikuj! Istnieje wiele sposobów, aby nadać włosom czysty wygląd nawet przez 3 do 6 dni po umyciu ich szamponem. Dobra wiadomość jest taka, że im bardziej jest brudny, tym łatwiej jest się stylizować.

Suchy szampon to obowiązkowy szampon dla wszystkich kobiet o napiętym grafiku. Nadaje włosom objętość i pochłania sebum z głowy. Jeżeli Twoje włosy są ciemne, wybierz kolorową formułę, aby zapobiec rozjaśnieniu cebulki odrostu od reszty włosów. Spryskaj około 30 centymetrów od skóry głowy, masuj, szczotkuj i gotowe!

Warkocze: bardzo hippisowski szyk, to świetny sposób na ukrycie tłustych korzeni i frizz przy korzeniach. Możesz zdecydować się na ich większe lub mniejsze zaciśnięcie (im bardziej kręcone są włosy, tym mocniejszy musi być warkocz), aby dać wrażenie, że Twoje włosy są idealnie utrzymane, a reszta niech się unosi.

Zobacz również:  Niezwykłe właściwości pokrzywy

Muszla: uformuj małą „muszlę” nad czołem, aby nadać włosom objętość i ukryć brudne cebulki. Upnij go klipsami, które przeciągniesz na czubku głowy i użyjesz do upięcia koka. Unikniesz zbyt teatralnego stylu, jednocześnie zyskując styl i zmysłowość.

Wysoki kok: bardzo elegancka z lekko wyszukanym strojem, szminką lub śmiałym cieniem do powiek, doskonale sprawdza się również w bardziej swobodnym stroju! Prosty w wyglądzie, bułka wymaga pewnej zręczności. Możesz zaczesać włosy do tyłu, aby uzyskać wyrafinowany wygląd lub zdecydować się na luźny kok do codziennego użytku.

A ty, jak często myjesz włosy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *