Czym zajmuje się chirurgia plastyczna we Wrocławiu i jakie zabiegi wykonuje?

Chirurgia plastyczna jest dziedziną medycyny, która od wielu lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Najczęściej na różnego rodzaju zabiegi decydują się kobiety, ale również są takie przypadki, w których mężczyźni muszą skorzystać z usług doświadczonego specjalisty.

Przyczyn jest wiele, ale z chirurgii plastycznej najczęściej korzystają kobiety, które chcą być piękne, pozbyć się kompleksów albo w celu polepszenia samopoczucia. Warto wiedzieć również o tym, że do chirurgii plastycznej zalicza się także chirurgię rekonstrukcyjną.

Czym różni się chirurgia rekonstrukcyjna od estetycznej?

Chirurgia plastyczna we Wrocławiu jest bardzo popularna. Tę dziedzina medycyny możemy podzielić na chirurgię rekonstrukcyjną oraz estetyczną.

Jak się okazuje to właśnie chirurgia rekonstrukcyjna była pierwsza w historii i od niej wzięła się chirurgia plastyczna. Tego rodzaju zabiegi wykonywane były już podczas pierwszej wojny światowej u rannych żołnierzy, którzy potrzebowali niezbędnych zabiegów ratujących życie.

Dopiero w latach 30. XX wieku na terenie Europy powstały pierwsze ośrodki zajmujące się chirurgią plastyczną. Teoria sformułowana przez J. D. Watsona głosi, że chirurgia rekonstrukcyjna zajmuje się odtwarzaniem formy i funkcji po urazie. Dlatego jej głównym celem wcale nie jest poprawa wyglądu, a przede wszystkim przywrócenie naturalnych funkcji uszkodzonym tkankom.

Najczęściej na chirurgię rekonstrukcyjną decydują się pacjenci z wrodzonymi wadami lub uszkodzeniami powstałymi w wyniku wypadku, przebiegu choroby, poparzeń albo powikłań po leczeniu chirurgicznym.

Zobacz również:  Higiena ciała u alergików. Z jakich kosmetyków korzystać ?

W jakim celu wykonuje się chirurgię estetyczną?

Jeśli chodzi o chirurgię estetyczną to najczęściej zabiegi wykonuje się u osób, które chcą poprawić wygląd konkretnej części ciała.

Jak sama nazwa wskazuje, operacje wykonuje się tylko z powodów estetycznych, dzięki którym zmienia się wygląd, a to pozytywnie wpływa na zdrowie psychologiczne pacjenta.

Jakie są najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej we Wrocławiu?

Specjaliści zajmujący się chirurgią plastyczną we Wrocławiu wykonują zabiegi rekonstrukcyjne i estetyczne.

Najpopularniejsze zabiegi chirurgii rekonstrukcyjnej to:

 • poprawa wyglądu piersi,
 • wrodzone wady twarzy,
 • uszkodzenia po nowotworach złośliwych,
 • obrażenia ciała wymagające wykonania przeszczepu,
 • oparzenia.

Popularne operacje wykonywane w chirurgii estetycznej to:

 • powiększanie piersi,
 • liposukcja,
 • lifting twarzy,
 • korekcja powiek,
 • plastyka brzucha,
 • operacja nosa.

Według statystyk najpopularniejsze zabiegi wśród kobiet to najczęściej powiększanie i poprawa wyglądu biustu, liposukcja, plastyka brzucha i opadających powiek. Natomiast w przypadku mężczyzn najczęściej wykonywana była plastyka opadających powiek, lifting twarzy i liposukcja.

W każdej profesjonalnej klinice pacjent decydujący się na wykonanie operacji plastycznej zostaje objęty całodobową opieką przez chirurga przeprowadzającego zabieg. Specjalista dokładnie wytłumaczy, na czym będzie polegała operacja oraz jakie mogą być skutki uboczne.

Z opinii wielu klientów wynika, że poprawa własnego wyglądu pozwala poradzić sobie z trudnymi problemami psychicznymi, takimi jak nerwica czy depresja. Bardzo często również jest tak, że lepszy wygląd zewnętrzny pozwala zwiększyć pewność siebie i odnosić większe sukcesy na polu zawodowym.

Zobacz również:  Różne rodzaje lakierów do paznokci - jak się odnaleźć w dziesiątkach produktów na rynku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *