Kiedy udać się do osteopaty?

Wizyta u osteopaty niemal zawsze wynika z bólu, jaki towarzyszy chorym przy dokonywaniu najprostszych czynności. Tymczasem zamiast czekać, o wiele lepiej jest udać do osteopaty we Wrocławiu od razu, gdy tylko chory poczuje ból w mięśniach czy też bóle na tle nerwowym. 

Leczenie bólu dorosłych

Osteopata we Wrocławiu przyjmuje zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Jego pacjentami mogą być nawet kilkutygodniowe niemowlaki, które mają problemy trawienne, ze ssaniem czy też z kładem ruchu. Osteopatia zaliczana jest do medycyny niekonwencjonalnej, jednak osteopatą może zostać jedynie fizjoterapeuta lub lekarz medycy po ukończeniu odpowiednich kursów przygotowujących do wykonywania zabiegów. Dlaczego osteopatia jest tak skuteczna? Ponieważ trafia ona w źródło bólu, a nie zajmuje się jedynie leczeniem objawów. W przypadku problemów z układem ruchu konieczne jest bowiem znalezienie ich źródeł, a nie skupianie się na eliminowaniu bólu, co zwykle ma jedynie charakter czasowy. Do osteopaty we Wrocławiu bardzo często przychodzą osoby, które uskarżają się na bóle pleców, nóg, nadgarstków czy też szyi.

Osteopatia dla dzieci

Wbrew pozorom nie tylko osoby dorosłe korzystają z pomocy osteopaty. Równie dobrze malutkie dzieci mogą zostać jego pacjentami. Bardzo często rodzice uskarżają się, że ich dziecko nie potrafi efektywnie ssać piersi bądź butelki, ma problemy z brzuszkiem (kolki, wzdęcia, gazy), nie potrafi wykonywać czynności odpowiednich do swojego wieku (trzymanie główki, obroty na brzuszek i na plecy). Lekarze zwykle winią niedojrzały układ trawienny bądź osłabiony układ mięśniowy. Tymczasem nawet problemy z brzuszkiem mogą wynikać właśnie z obniżenia napięcia mięśni, które leczy osteopata we Wrocławiu. Warto mieć tego świadomość, ponieważ szybka reakcja i wizyta u osteopaty może pomóc maluszkowi, a rodzicom zapewni spokojniejsze noce i dnie. Co więcej, nieotrzymanie pomocy we właściwym czasie może przełożyć się na problemy w dalszym rozwoju – nienadążanie za rówieśnikami (którzy już chodzą) czy też nieprzybieranie na wadze, co jest niebezpieczne szczególnie w pierwszym roku życia dziecka.

Zobacz również:  Co to jest homeopatia? Jakie są jej założenia, zasady i metody

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Dorośli natomiast często bagatelizują problemy z układem ruchu czy układem nerwowym. Za, początkowo lekkie, z czasem zaś coraz bardziej nasilające się, bóle winią oni siedzący styl życia, nieodpowiednią pozycję podczas snu czy nawet stres. Tymczasem problemu nie uśmierzy ani czas ani nawet najlepsza tabletka przeciwbólowa. Owszem, bóle początkowo nie nawracają tak często i nie są zbyt uciążliwe, przez co nawet najmniejsza dawka leku daje radę je pokonać. Z czasem jednak przybierają one na sile nawet do tego stopnia, że potrzebne są zastrzyki przeciwbólowe, aby móc w miarę normalnie funkcjonować. Tymczasem może wystarczyć nawet jedna wizyta u osteopaty we Wrocławiu, aby poczuć różnicę i przywrócić sobie komfort życia. Warto jednak pamiętać, że konieczne jest dokończenie serii zabiegów, a ich ilość każdorazowo zleca specjalista. Tylko tak można trwale usunąć problem, a nie leczyć tylko nawracającego bólu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *